Публикации

«ЛІКОН»:

Білясті плямисті розводи на стінах будинків здатні зіпсувати вигляд будь-якого фасаду. На жаль, передбачити їхню появу буває доволі складно: начебто й матеріали для будівельних робіт підбиралися якісні, і технологія дотримувалася, а ось — сніг зійшов, і будинок «прикрасився» некрасивим сіруватим «мереживом».

Компанія «ЛІКОН» працює на ринку вже 10 років, і основний напрямок її діяльності - це просування гідроізоляційних і герметизуючих матеріалів.

Ця тема привернула увагу фахівців компанії близько 10 років тому, коли в країні розгорнулося інтенсивне індивідуальне будівництво заміських будинків. їхні власники практично відразу зіштовхнулися із проблемою появи сольових плямистих розводів, а ринок, на жаль, виявився до цього не готовий. Препарати для боротьби з цим лихом знайти було складно, їх привозили з-за кордону, і коштували вони дуже дорого. Будівельники ж, що не мають достатнього досвіду в усуненні висолів, змивали їх водою або зафарбовували фарбою, що не рятувало: уже через кілька місяців фарба відшаровувалася, а висоли з'являлися знову й знову.

У лабораторіях «САЗІ» (м. Москва) протягом кількох років цілеспрямовано велася активна робота, результатом якої стала поява в 1999 р. високоякісних препаратів — очисників і гідрофобізаторів, які відрізняються не тільки надзвичайною ефективністю, але й доступні за ціною і, що важливо, прості у застосуванні.

Суть проблеми. Можна назвати щонайменше п'ять джерел появи висолів на фасаді. Перший — солі, що містяться в сировині (глиноземі), з якої виготовляють цеглу. А керамічна цегла завдяки своїй пористості здатна поглинати вологу. Проникаючи ззовні, вона розчиняє солі, а випаровуючись, витягає їх на поверхню.

Другим джерелом є розчин для кладки. У його складі є цемент, пісок і вода. Пісок, що добувається в найближчому до будівництва кар'єрі, не промивається, бо це затратно, і тому інколи вміст солей у ньому буває високим. Вода також береться з найближчого джерела, і навряд чи будівельники роблять аналіз її хімічного складу.

Солі можуть міститись й у грунті, на якому зводиться будинок»

Четверте джерело — атмосферна волога: дощ, сніг, туман. Точніше, це не вода сама по собі, а те, що вона приносить з собою. Якщо неподалік розташований хімкомбінат, цілком імовірно, що висоли незабаром «прикрасять» стіни вашого будинку

Ще одна причина появи патьоків, розводів — різні добавки в бетон — прискорювачі и сповільнювачі тужавіння. Допустімо, будівництво ведеться прискореними темпами або в умовах мінусової температури. Особливо небезпечні протиморозні добавки: зазвичай, після них поверхні розцвітають» махровими білими візерунками.

Вирішення проблеми. Етапів роботи два: очищення пошкодженої поверхні одним складом і захист її віл повторної появи висолів за допомогою іншого.

Очищення. Ефективно очистити фасад із цегли, каменю, штукатурки, бетону допоможе кислотний очисник «ТІПРОМ ОФ». Це готова до застосування рідина червоного кольору. Упорається він і із сульфатно-карбонатними висолами.

До речі, варто розрізняти висоли із цегли чи каменю й плями з розчину. Ті й інші треба обов'язково видаляти, але впоратися з розчинними плямами, більш грубими за структурою, вдається не всім препаратам. Проти висолів і плям розчину допоможе очисник «ТІПРОМ ОЦ» - універсальний препарат у вигляді білого порошку-концентрату, розведеного безпосередньо перед застосуванням. Що важливо, «ТІПРОМ ОЦ» можна застосовувати й при очищенні вже оброблених гідрофобізатором поверхонь. Новинка цього сезону - очисник «ТІПРОМ ПЛЮС», працює на особливо складних комбінованих висолах.

Захист. Після очищення від плям фасад потрібно захистити. У компанії «ЛІКОН» є для цього кілька препаратів.

Для захисту цегельних фундаментів ін'єкційним методом і додання водовідштовхувальних властивостей різним будівельним матеріалам: штукатурці, затирочним складам для керамічної плитки, бетону, вапняку, натуральному й штучному каменю, силікатним блокам (як усередині, так і зовні приміщень) застосовується «ТІПРОМ Д» - склад з гідрофобними й антисептичними властивостями. Після обробки поверхня не змінює зовнішній вигляд, але набуває стійкість до зараження грибком і проникненню вологи.

Гідрофобізатори «ТІПРОМ К» і «ТІПРОМ К ЛЮКС» можна застосовувати на цегельній кладці, штукатурці, затирочних складах для керамічної плитки, бетоні, штучному й натуральному камені, силікатних блоках. Годяться вони і як грунт для фасадних фарб: акрилових, латексних, силікатних, як водо-, так і органорозчинних. Зовнішній вигляд поверхні після обробки не змінюється.

А от гідрофобний склад «ТІПРОМ М» (суміш сіланів і сілоксанів в органічному розчиннику) цікавий не тільки своїми властивостями (гідрофобізатор глибокого проникнення), а й створюваним візуальним ефектом «мокрої» поверхні. Крім цього, він може використовуватися при мінусових температурах до —5°С. Термін служби покриття - не менше 10 років. Інший морозотривкий гідрофобізатор -ТІПРОМ У», хоч і не декорує поверхні, але дає змогу обробляти фасад і при 10 С.

Технологія видалення висолів дуже проста іі не потребує спеціального устаткування. Достатньо рук і щіточки або малярського валика. Ну й, звичайно, дієвих препаратів.

Сліпачук В.І.,
президент компанії «ЛІКОН»
Єланцев С.В.,
генеральний директор
Кодрянський В.М.,
заступник генерального директора

Докладніше ознайомитись з продукцією «ЛІКОН» можна
на сайті  або звернувшись в офіс компанії за адресою:
03 187, м. Київ, вул. Заболотного, 20-А. Компанія «ЛІКОН».
Тел./факс: (044) 522-03-17, 522-57-78. Тел.: 502-63-83, 502-63-85

<< Назад