Публикации

ФІРМА „ЛІКОН” ПРЕДСТАВИЛА НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ГІДРОІЗОЛЯЦІЇ

 

Богдан Малиновский

31 січня фірма "Лікон" провела семінар, присвячений матеріалам для ПАРОІЗОЛЯЦІЇ. Семінар проходив у незвичайній обстановці — в підземному паркінгу висотного 36-поверхового житлового будинку по Аніпровській набережній, 10-а в Києві.

Вибір місця семінару був зумовлений потребою продемонструвати в дії нові техно¬логії, нещодавно представлені фірмою "Лікон" на українському ринку.

Перша з них — ін'єкційна гідроізоляція матеріалами німецької фірми Minova CarboTech. Учасники семінару отримали змогу спостерігати за виконанням гідроізоляції деформаційного шва між фундаментами самого будинку і прибудо¬ви. Гідроізоляція виконувалася ін'єкційним способом за допомогою матеріалів (поліуретанових смол) та повного комплекту обладнання (пакери, насосне облад¬нання), наданих фірмою Minova CarboTech. Робітники фірми "Лікон" розшили на 5-Ю мм деформаційний шов, просвердлили у шаховому порядку отвори через 15-20 см (до 50 см з однієї сторони) і насосом закачали 2-компонентну поліуретанову смолу "Карбокраксил" виробництва Minova CarboTech. Представники фірми "Лікон" пояснили, що коли є можливість вставити пакери з обох боків шва — потрібно з обох, тому що при вібрації відбувається скол. При цьому вони застерегли, що на пакерах економити ніколи не потрібно: наші будівельники в масиві бетону можуть залишити дошку, шматок пінопласту чи ще щось, тому з одного пакера увесь шов не прокачаєш.

Закачування смоли відбувалося насосом німецького виробництва під тиском 25 атм. Змішування компонентів відбувалося на виході з подаючого шланга. Представник фірми Minova CarboTech Генріх Арнольд звернув увагу присутніх на особливість насоса: подача компонентів регулюється датчиком, завдяки чому забезпечується рівне співвідношення компонентів.
Вулканізація поліуретанової смоли, згідно специфікації, відбувається протягом 24 годин. На даному об'єкті фахівці фірми "Лікон" зрізатимуть пакери "болгаркою" через 2 доби після закачування шва — з поправкою на низьку температуру (ледь вище нуля) і первинну вологість шва. "Після реакції смола стає, неначе гума, і дуже добре приклеюється до бетону, — розповідає головний технолог фірми "Лікон" Олександр Клименко. — У цієї смоли дуже висока адгезія і еластичність". Крім того, поліуретанова смола "Карбокраксіл" не боїться агресивних середовищ, не виділяє шкідливих речовин (є відповідні гігієнічні сертифікати) і не боїться морозу: вона втрачає еластичність лише при -60 градусах. Також смола придатна гідроізоляції тріщин і швів в умовах вібрації. "Ця смола — один з небагатьох матеріалів, рекомендованих німецькою залізницею для гідроізоляції тунелів, а наша залізниця — дуже вибагливий замовник", — відзначив Генріх Арнольд.

Проблема, спосіб вирішення якої показали учасникам семінару, — протікання деформаційного шва — на думку президента компанії "Лікон" В. Сліпачука, є найскладнішою проблемою в гідроізоляції конструкцій. Якщо деформаційний шов у підземній конструкції почав текти, його вже не відкопаєш, щоб відремонтувати. Залишити так, як є, теж неможливо, бо ті речовини, які просочуються і разом з водою потрапляють на машини, що стоять у паркінгах, залишають на них плями, які не відмиваються.

Вже не раз власникам машино-місць у паркінгах доводилося перефарбовувати  через це всю машину, і страхові компанії визнавали винними у подібних випадках забудовників. В результаті останні "влітали" на $3-5 тис. кожному власнику машини.

Кількарічний досвід фірми "Лікон" в галузі гідроізоляції показав: єдиним правильним рішенням у випадку деформаційного шва є Ін'єкційна гідроізоляція полімерними смолами. Жорсткий гідроізоляційний матеріал на цементній основі не підходить для деформаційних швів, бо в умовах вібрації, перепадів температур і різних навантажень він тріскається і вода знову починає текти. Такі випадки не раз траплялися в Києві: коли здавали об'єкт — все було сухо й чисто, через місяць — знову текло. Отже, гідроізоляція деформаційних швів повинна виконуватися тільки еластичними матеріалами. Спочатку фірма "Лікон" застосовувала еластичні матеріали російського виробництва "Сазиласт". По ідеї, вони повинні були приклеюватися до одної і до іншої бетонної площини, перетворюючись на матеріал типу гуми. Але практика показала, що стіни, які пропускають воду, завжди мокрі і брудні і ніякий гумовий матеріал до них не приклеїш: згідно з вимогами, поверхня, до якої потрібно клеїти матеріал,. повинна бути сухой і обезпиленою. А як очистити і осушити стіни, які течуть? Тому фірма "Лікон" для вирішення подібних проблем знайшла ін'єкційні матеріали фірми Minova CarboTech.

На семінарі виступив представник фірми Minova Генріх Арнольд, який розповів про асортимент матеріалів під цією маркою. Він розповів, що фірма Minova CarboTech випускає 1- і 2-компонентні акрилові, поліуретанові і силікатні смоли, клеї, герметики, якими можна виконувати близько 60 видів робіт.

Також представники фірми "Лікон" на семінарі представили асортимент і можливості гідроізоляційних матеріалів Penetron (США) та "Сази" (Росія), з якими фірма працює вже багато років. На семінарі вперше була представлена новинка на українському ринку — гідроізоляційні матеріали іспанської фірми Satecma, з якою фірма "Лікон" нещодавно підписала договір про ексклюзивне дилерство в Україні.

<< Назад